Menu

Świat Eurydyki

Blog o kreatywnym życiu z pasją.

3 sposoby na zwiększenie pewności siebie

swiateurydyki

Zazwyczaj kobiety pragną być piękne, inteligentne, błyskotliwe, obdarzone poczuciem humoru. Chcą być zauważane i adorowane przez mężczyzn (przynajmniej w minimalnym stopniu). Jednak przede wszystkim pragną być szczęśliwe.

W zaakceptowaniu siebie i chodzeniu z wysoką podniesioną głową często przeszkadza nam wiele czynników. Oto kilka rad, które od razu nie zmienią diametralnie świata żadnej z nas, ale konsekwentne wdrażanie ich do swojego życia, pomoże w podniesieniu poczucia własnej wartości.

Nowe hobby

Ciekawość świata i chęć poszerzania wiedzy sprawia, że ilość tematów, na które możemy rozmawiać z nowo poznanymi osobami, znacząco się zwiększa. Ludzie z pasją budzą zainteresowanie innych, stają się dla wielu inspiracją, motywując do działania. Osoby oczytane, wiedzące co w trawie piszczy w modzie, w kinie, w muzyce lub w jakiejkolwiek innej dziedzinie, mają wiele do zaoferowania. Swoją ciekawą i inspirującą osobowością, przyciągają do siebie ludzi. Wiedza w zakresie tematów, które lubimy, sprawi, że na pewno poczujemy się pewniej na gruncie towarzyskim.

van1209169_1920

Uprawianie sportu

Zalety uprawiania sportu znamy wszyscy: polepszenie samopoczucia, więcej energii, poprawa wyglądu, zdrowsza cera, szczuplejsza sylwetka. Efekty są widoczne bardzo szybko, wystarczy zacząć i znaleźć dyscyplinę, która najbardziej będzie nam odpowiadać. Nic tak nie podnosi poczucia własnej wartości, jak poprawa wyglądu. Zadbana kobieta, to często szczęśliwa kobieta, która wie czego chce i dobrze czuje się z samą sobą.

girl1031308_1920

Wyjście ze swojej strefy komfortu

Pewność siebie można wytrenować, wymaga to samozaparcia oraz chęci do pracy nad sobą. Jeżeli stresuje cię wiele sytuacji dnia codziennego, nie radzisz sobie w kontaktach z innymi ludźmi, zacznij małymi krokami to zmieniać np. pierwsza zacznij rozmowę z obcą osobą na imprezie, wybierz się w podróż autostopem lub zacznij robić coś o czym zawsze marzyłaś, ale wcześniej nie miałaś odwagi. Pomyśl co może się stać w najgorszym wypadku, gdy ci nie wyjdzie? Zastanów się też co zyskasz, gdy twój plan się powiedzie ;)

drummer1208190_1920

Pewność siebie nie przychodzi ot tak, jednak praca nad sobą i przełamywanie własnych barier, to doskonała okazja, by zwiększyć poczucie własnej wartości. Małe kroki mogą okazać się drogą do osiągnięcia wielkiego celu. Do dzieła :)

Eurydyka

© Świat Eurydyki
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci